top of page

Müzik Prodüksiyon

İZMA Müzik Yapım olarak, kadromuzda bulunan besteciler ve deneyimli prodüktörlerin yardımıyla, alana ilişkin bütün hizmetleri sunan bir müzik yapım şirketiyiz. Profesyonel işbirliklerimiz ile eserlerinizin aranjesinden yayınlanma süreçlerine, şirketimiz; prodüksiyon konusunda size tek elden mükemmel hizmet sunar. İşlerinizin niteliği ve buna bağlı olarak, beste temininden müzisyen teminine; edit, mix ve mastering uygulamalarından projelerinizin yayınlaması ve klip işlerinize kadar bizden dilediğiniz bu ve benzeri çözümler, bütçenizi belirleyen unsurlardır. Sizi ağırlayarak, hatırlık bir kahve eşliğinde bunları konuşmak için hemen arayın!

Aranje

Aranje, müzik eserlerinin düzenlemesini yapma işidir. Bir eserin melodisi, ritmi, armonisi üzerinde kafa yorarak, kayda girmeden önce o eserin bir nevi orkestrasyonunu oluşturmadır. Bu işi yapan kişiye aranjör denilir. Eserde kaç adet enstrüman kullanılacağına aranjör karar verir. İşte tüm bu işlemler için uzman iş birliklerimiz ve çözüm ortaklarımız hazır.

Ses Kayıt

Bir müzik eserinin ses kaydı iki şekilde oluşturulur. Kayıt odasına her enstrüman tek tek girer ve belirlenmiş eseri çalarak kaydeder. Dinleme odasında masa tabir ettiğimiz mixser ya da bilgisayar arayüzünde, bu enstrümana özel açılan kanal üzerine kayıt izi oluşturulur. Kaç enstrüman ya da vokal kaydı olacaksa işlem, her biri için tekrarlanır. Bu tür kayda kanal kayıt denilir. Bir diğeri ise bütün enstrüman ve/veya vokallerin aynı anda kayıt odasına girerek eseri icra etmesiyle başlayan kayıt işlemidir. Bir nevi konser kaydının alınması ya da canlı performans kaydı da denilen türdür. Bu tür kayda da hücum kayıt denilir. Kayıt hizmetinden yararlanarak online rezervasyon oluşturmak için tıklayınız.

Mixing

Kelime anlamı "karıştırmak" olan mix, müzikte, genel olarak, eserde kullanılan tüm enstrüman ve/veya vokal kayıtlarının, ister kanal ister hücum kayıt şeklinde yapılmış olsun, bütün kanal kayıt izlerini, arayüz yazılımında bir araya getirip "kaynaştırmak" ve sonrasında bazı efektleri uygulayarak, müziği dinlenebilir kılmak anlamına gelmektedir.

Mastering

Mastering, miksajı yapılmış kayıtlı sesi yayına hazırlama ve bir veri dinleme ortamına aktarma sürecidir. Yapım sonrası aşamada gerçekleştirilir. Eserin çıktısının her ortamda iyi sonuç verecek şekilde dinlenmesini sağlamak üzere yapılır. Ayrıca bir albüm için yapılıyorsa bütün eserlerin eşit ses ve seviyede duyulur olması işlemini de kapsar.

Video Prodüksiyon

Müzik Kayıt işlemleri bitip yayınlanma aşamasına gelen eser ya da eserleriniz için stüdyo veya dış mekan video çekimlerini yapabiliriz. Bu aşamada, senaryo oluşturmadan oyuncu seçimlerine, yönetmenlik hizmetinden ekip ve ekipman süreçlerinin belirlenmesi ve video prodüksiyonun YouTube ya da TV kanallarında yayınlanabilecek şekilde teslim edilmesi planlanır. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yayınlama

Müzik ve/veya video projelerinizin bütün dijital platformlarda yayınlanması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Prova

Stüdyo altyapılarımızı görmek için "Stüdyolarımız" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Prova hizmetimizden hemen yararlanarak çevrimiçi rezervasyon oluşturmak için tıklayınız.

Reklam Müziği

Sadece size özel hazırlanmış reklam müziği ile müşterileriniz aklında kalmak, unutulmaz olmak harika! Profesyonel bir müzik ile hem müşterilerinizi arttırın hem de müşteri sadakatini. Bu alanda çok özel isimlerle çalışmaktayız. Lütfen "Referanslarımız" sayfasını inceleyiniz.

Seslendirme

Uzman isimlerle çalıştığımız seslendirme hizmetlerimizden yararlanmak için lütfen iletişime geçiniz.

Ses Tasarımı

Ses tasarımı, çeşitli ihtiyaçlar için film müzikleri yaratma sanatı ve uygulamasıdır. Ses üretim tekniklerini ve araçlarını kullanarak işitsel öğeleri belirlemeyi, elde etmeyi veya yaratmayı içerir. Uzman ekibimizle hizmetimizden yararlanmak için lütfen iletişime geçiniz.

bottom of page