top of page

Performans Hizmetlerimiz

İZMA Band.png

İZMA Band

İzmir Müzik Akademisi'nin, kurucularının konservatuvar mezunu olmasından aldığı müzikal güçle, uzun yıllardır biriktirdiği yine konservatuvar altyapısından gelen müzisyen eğitmen kadrosu, akademinin eğitimdeki kalitesini ortaya koyarken, sektöre çok farklı yaklaşabilmeyi mümkün kıldı ve İZMA BAND'in doğmasını sağladı. İZMA Band, faaliyetlerini, İzma Müzik Yapım şirketinin müzik prodüksiyon işleri dışında, konser vb. etkinliklerde organizasyon ayağı olarak sürdürmektedir. 

Bu profesyonelliği bir adım öteye taşıyarak, kurumsal bir kimlikle sizlere sunuyoruz. Bu kapsamda, en özel günlerinizi her tarz müzikal yaklaşımla, teknik altyapı ve donanımı da sunarak, sizlerle birlikte inşa ediyoruz. 

Tüm Videolar
İZMA BAND - Halay İçin Seçkiler
01:35
İZMA BAND - Alaturka Pop Seçkiler
02:21
İZMA BAND - "Sevdan Olmasa"
01:17
İZMA BAND - "Deli Mavi"
01:01

Uluslararası Organizasyon

İzmir&Bremen Kardeş Şehir Müzik Projeleri

Bremen Senatosu.png

İzmir ile Bremen şehirleri arasında yerel yönetimler nezdinde oluşturulan kardeşlik bağı, her yıl karşılıklı düzenlenen birçok sosyal ve kültürel etkinliklerle pekiştirilmekte ve geliştirilmektedir. İşte bu kardeşliğin meyvelerinden biri de iki şehir müzisyenlerinin karşılıklı düzenlediği konserlerdir. İZMA, İzmir'de düzenlenen konserlerin ve müzikle ilgili her türlü etkinliğin, Bremen Senatosu tarafından resmi olarak tanınan koordinatör kuruluşudur. Onusal kurucumuz Güvenç BİRER ise Bremen Senatosunca "kültür elçisi" olarak nitelendirilmiştir.

westend logo

Sıkıntı Yok Band

İzmir ile kardeş şehrimiz Almanya'nın Bremen kentlerinin her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği konserler dizisi, uzun yıllardır, farklı sanatçılar ve etkinliklerle devam etmektedir.

2016 yılında; Nural Altar yönetimindeki İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Sanat Çok Sesli Korosu ile saksafon ve çello santçılarından oluşan, Peter Dahm yönetimindeki Bremen Westend Orkestrası'nın gerçekleştirdiği İzmir konserinin konuk sanatçısı, İzmir Müzik Akademisi (İZMA)'nin kurucularından Güvenç Birer oldu. İlk kez, ekip ile bu konserde tanışan Birer, konserde, udi ve solist olarak yer aldı. Dahm ile Birer'in burada tanışmaları ise Sıkıntı Yok'un tohumlarını ekmiş oldu.

2017 yılına gelindiğinde ise Bremen'de gerçekleştirilen konser için Dahm'ın isteği ile udun yanı sıra klasik kemençe, ney ve Türk Müziği icrası ile çello enstrümanları projeye dahil oldu. Saksafon, ney, ud, klasik kemençe, çello ve perküsyondan oluşan altı kişilik bir orkestra ile Peter Dahm sanat yönetmenliğinde "Sıkıntı Yok" kurulmuş oldu.

Konserlerin temasını; büyük bir Türkiye ve Türk Müziği aşığı olan ve geleneksel halk müziklerimiz ile sanat müziği eserlerimizi ustalıkla icra eden, çok sesli düzenleyen ve Alman ezgileri ile harmanlayan saksafon sanatçısı Peter Dahm'a ait besteler ile düzenlemeler oluşturmaktadır. Peter Dahm'ın besteleri, sık sık Türkiye'ye ithaf ettiği, Türkçe isimlendirdiği eserlerden oluşmakta ve her iki ülke sanatçıları tarafından icra edilen bu eserler, konserlerde, seyirciler tarafından tam not almaktadır.

İZMA ev sahipliğinde provaların Türkiye ayağı yürütülürken, sık sık Dahm da Almanya'dan misafir oldu. Türk misafirperverliği ile ağırlanan Peter'in, Alman disiplininden yetişen bir besteci olarak; bestelerini icra ederken uyulmasını istediği kurallar karşısında, sanatçılarımızdan, rahat tavırları ve anlaşma dilinin İngilizce olmasına rağmen Türkçe olarak, sürekli "sıkıntı yok", "hallederiz" gibisinden cevaplar alması, bu esprili grup adını doğurdu.

Grubun, 11 Haziran 2017 Pazar günü Bremen'de, konser öncesi ve sonrası sayın belediye başkanı nezdinde özel bir misafirperverlikle ağırlandığı ve muhteşem atmosferi ile tarihi Bremen Kültür Kilisesi'nde gerçekleştirdiği ilk konserin repertuvarını da; "Nereye Gidiyorsun", "Aras", "Lamma Bada", "Kırmızı Buğday", "Çadırımın Üstüne Şıp Dedi Damladı", "Kürdilihicazkar Longa" gibi Peter Dahm'ın kendi besteleri ile Türk Müziği'nin seçkin örneklerinden düzenlemeleri oluşturdu.

Günümüz "World Müzik" akımına örnek teşkil edebilecek repertuvarı ile grup o günden bugüne değin sayısız projede yer almış ve almaya da devam etmektedir. Konserlerimizden, İZMA Müzik Yapım ve İzmir Müzik Akademisi sosyal medya hesaplarımızı takip ederek haberdar olabilirsiniz. Konsept projelerinizde, festivallerde ve özel sahnelerde, Türk Müziğimiz ile Evrensel Müziğin tınılarını bir arada buluşturduğumuz farklı bir müzik yolculuğu deneyimlemek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.